Čo môžete robiť proti lupinám

Lupiny sú často mylne považované za kozmetický problém. Ale najčastejšie sú lupiny spôsobené kvasinkovou hubou nazývanou Malassezia furfur. Okrem vonkajších faktorov existujú aj vlastné rizikové faktory, ktoré môžu priamo ovplyvniť naše zdravie a podporiť tvorbu lupín. Tieto zahŕňajú psychické, fyzické a nutričné ​​faktory. Aké sú tieto vlastné rizikové faktory?

Hormonálna nerovnováha, stres, alergická predispozícia, nesprávna strava a oslabená fyzická odolnosť. Platia tu rovnaké pravidlá ako pre (vonkajšie) environmentálne faktory: niektoré z nich môžu byť ovplyvnené napríklad zmenou našej stravy. Pri iných môžeme potrebovať pomoc od lekára.

Každodenný život bez stresu

Vlastné rizikové faktory môžu zohrávať úlohu vo vývoji lupín - niektoré vo väčšej miere ako iné.

Hormonálna nerovnováha

Hormóny prenášajú dôležité informácie v tele. Riadia procesy, ako je rovnováha soli a vody. Okrem toho ovplyvňujú tvorbu kožného mazu na koži. Maz je tuková vrstva na povrchu kože. Má vplyv na kvalitu vlasov a chráni pokožku pred patogénmi. Bohužiaľ, príliš veľa mazu môže viesť k lupinám, pretože Malassezia furfur, kvasinková huba, ktorá spôsobujúca lupiny, sa živí mazom. Nadbytok mazu podporuje jej rast. Preto ľudia trpiaci hormonálnou nerovnováhou, napríklad počas puberty, majú tendenciu trpieť lupinami. V týchto prípadoch je dobré použiť šampón Nizoral®, ktorý s nimi účinne bojuje.

Stres

Ľudia, ktorí sú už pod veľkým stresom, naozaj nepotrebujú ďalší stres, ktorý so sebou prinášajú lupiny. Stres môže spôsobiť lupiny, pretože narúša imunitný systém. Stres môže taktiež podporovať tvorbu kožného mazu na povrchu kože. Možné následky: lupiny. A tu začína začarovaný kruh, nakoľko lupiny vyvolávajú ešte viac stresu. Kto potrebuje vidieť na svojom obleku biele vločky pred dôležitými stretnutiami? Nikto. Preto je najlepšie začať používať šampón proti lupinám Nizoral® v ranom štádiu. Takže aj keď sa nachádzame v situácii, keď sa nedá vyhnúť stresu, vždy môžeme hľadať pomoc u priateľov alebo psychológov. Pri strese spôsobenom lupinami môžeme počítať s účinnou a rýchlou liečbou prípravkom Nizoral®.

 

Alergická predispozícia

Počet alergikov sa v posledných rokoch zvýšil. Nos niektorých ľudí kvapká pri prvom príznaku peľu, zatiaľ čo iní ľudia môžu byť precitlivení na mačky. Ľudia, ktorí sú alergickí na určité látky, často trpia aj svrbením kože a častejšie sa u nich vyskytujú aj lupiny.

 

Nesprávna strava

Určite ste si to všimli aj sami. Ak jeme mastné jedlo a pijeme alkohol vo večerných hodinách, zvyčajne sa ráno necítime dobre. Sme unavení a "opotrebovaní". Neviditeľní obyvatelia našej kože, mikroorganizmy, sú šťastní, pretože sa dostanú na hostinu. Výsledkom je nečistá mastná pleť, kvôli nadmernej tvorbu mazu. To môže viesť k lupinám. Preto je dôležité venovať pozornosť prijímanej strave - najmä pre ľudí, ktorí sú už náchylní k lupinám.

Vyvážená strava, s obsahom vitamínov, a potravinami obsahujúcimi zinok, je vhodná pre celé telo. To isté platí pre kožu a vlasy. To však neznamená, že sa musíte vzdať alkoholu, kávy, cukru a výrobkov z pšenice. Ich primeraná konzumácia, zdravá strava a pravidelné cvičenie však posilňujú imunitný systém, čím prispievajú k zdravým vlasom.

 

Oslabená fyzická odolnosť

Už sme sa zmienili, že stres oslabuje imunitný systém, čo môže viesť k lupinám. Niektorí ľudia zápasia s oslabeným imunitným systémom, nakoľko trpia chronickými ochoreniami, ako je cukrovka alebo Parkinsonova choroba. Títo trpia lupinami častejšie. Šampón Nizoral®, ktorý obsahuje účinnú látku 2% ketokonazol, potláčajú rast húb, spôsobujúcich lupiny. Odolnosť organizmu podporuje a zvyšuje zdravý životný štýl.

 

Dajte zbohom lupinám

Nizoral® lieči príčiny lupín, nie len symptómy.