Časté otázky

Máte otázku týkajúcu sa použitia Nizoral®? Odpoveď nájdete v sekcii "Časté otázky"

Ako mám použiť šampón Nizoral®

Postihnuté oblasti by sa mali umyť Nizoral® šampónom, ktorý sa ponechá pôsobiť na koži 3 až 5 minút. Nizoral® Šampón sa má používať dvakrát týždenne počas 4 týždňov na liečbu lupín a raz za 1-2 týždne ako prevencia.

Môžem použiť šampón Nizoral® , ak som tehotná alebo dojčím?

Nizoral® šampón 2 % môžete používať. Pri používaní lieku Nizoral® šampón 2 % počas tehotenstva alebo dojčenia neexistujú žiadne známe riziká.

Sú nejaké obmedzenia ak užívam iné lieky?

Ak teraz používate alebo ste v poslednom čase používali, či práve budete používať ďalšie lieky, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Môže sa šampón Nizoral® spoužívať na farbené vlasy?

Vo veľmi ojedinelých prípadoch môže Nizoral® spôsobiť zmenu sfarbenia chemicky farbených vlasov.

Môžem pri použití šampónu Nizoral® používať iné prípravky na starostlivosť o vlasy?

Naďalej môžete používať aj svoj obľúbený šampón, kondicionér alebo iný prípravok na starostlivosť o vlasy. Jednoducho zaraďte šampón Nizoral® ako súčasť bežnej starostlivosti o zdravé vlasy. Nizoral® je šetrný aj voči farbeným, chemicky inak ošetreným a aj šedivým vlasom. Na rozdiel od šampónov na báze dechtu má Nizoral® sviežu, čistú vôňu, ktorá nemá vplyv na vôňu vášho obľúbeného parfému.

Musím si umývať vlasy bežným šampónom priamo pred alebo po liečbe šampónom Nizoral® ?

Nie. Postačuje Nizoral®. Nahraďte váš bežný šampón šampónom Nizoral® dvakrát týždenne. Pri častejšom umývaní vlasov a pri viacnásobnej aplikácii počas jedného umývania, použite aj váš obľúbený šampón.

Účinkuje Nizoral® aj proti mojej svrbivej pokožke hlavy, aj keď nemám lupiny?

Nizoral® je medicínsky šampón na liečbu lupín a seboroidnej dermatitídy sprevádzaných odlupovaním kože a svrbením. Ak lupiny a seboroidná dermatitída nie sú príčinou vašich príznakov, mali by ste sa obrátiť na svojho dermatológa.

Môžu deti alebo bábätká používať šampón Nizoral®?

Nie. Nizoral® je určený pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov.

Ako dlho môžem skladovať Nizoral®

Nizoral® možno použiť 3 roky od dátumu výroby. Nepoužívajte Nizoral® po dátume exspirácie alebo po 3 rokoch. Nepoužívajte tiež Nizoral®, v prípade zmeny sfarbenia alebo vône.

Môže Nizoral® vyvolať alergické reakcie?

Nizoral® šampón je bezpečný, dobre tolerovaný a kozmeticky príťažlivý. Liek Nizoral® sa však nemá používať, ak ste alergický na ketokonazol alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku. Príznaky precitlivenosti, ktoré sa môžu vyskytnúť po použití šampónu, zahŕňajú svrbenie, mierny pocit pálenia alebo začervenanie v oblasti aplikácie. Ak sa u Vás vyskytnú akékoľvek reakcie z precitlivenosti, prerušte liečbu a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Pre koho je vhodný šampón Nizoral®?

Každý, kto trpí lupinami spôsobenými plesňovou infekciou alebo stavmi kože, ako je seboroická dermatitída a pityriasis versicolor. Niekedy môžu byť lupiny spôsobené najmä silnými zmenami hormónov a ich výkyvmi (menopauza alebo puberta). Nizoral® účinne bojuje proti príčinám lupín a zabraňuje ich opätovnému výskytu. Nizoral® môžu používať dospelí a dospievajúci vo veku od 12 rokov.